40 days meditation

English below *

Neden bir meditasyonun en az 40 gün boyunca yapılması tavsiye ediliyor?

Bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyordum ve bilimsel bir açıklaması olduğundan emindim. Dün Guru Singh’in bu konuyla ilgili bir videosunu seyrettim ve aydınlandım.

Eğer herhangi bir şeyi 40 gün boyunca hiç durmadan yaparsanız, bilinciniz değişmeye başlar. Bunun nedeni bir şeyi üstüste yapmaya başladıkça vücudunuzun kimyasını değiştiriyor olmanız. Kısaca şöyle açıklamaya çalışacağım, kalbimizin her atışında kemik iliklerimizde 1 milyona yakın kırmızı kan hücresi (alyuvar) üretiliyor. Bu alyuvarların içinde demir bulunuyor. Demir manyetik olarak üzerine kayıt yapılanbilen bir madde, hatta bu yüzden harddiskler ve bir çok farklı kayıt cihazında demir kullanılıyor. Her kalp atışımızda kemik iliklerimize bizimle ilgili tüm bilgiler kaydediliyor. Bizim kim olduğumuz, duygusal olarak, fiziksel olarak bizi biz yapan her şey iliklerimizde kayıtlı. Her kalp atışında, alyuvarlar bu bilgiyi yeniden ve yeniden kaydediyorlar. Biz yeni bir meditasyon yaptığımızda, meditasyonu yaptığımız süre zarfındaki her kalp atışımızda bu bilgiyi yenisiyle değiştiriyoruz. 40 günün önemli olmasının en büyük nedeni, bu zamanın sonunda yeni bilgiyi almış olan alyuvarların sayısının, eski bilgiye sahip olan alyuvarların sayısından daha fazla olması. Böylelikle her kalp atışımızda vücudumuz artık yeni halimizle ilgili yeni kayıtlar alarak yani temizlenip, yenilenerek hayatına devam edebiliyor. İnsanlığın ilk gününden beri takip edilen tüm dinler ve öğretilerde 40 günün önemi büyüktür. Mesela Hz. Isa 40 gün boyunca çölde kalmış ya da Nuh’un gemisi 40 gün içinde tamamlanmıştır. Sizde eğer kendinizle ilgili bir şeyi değiştirmek istiyorsanız, 11 dakikalık kolay bir meditasyonu 40 gün boyunca, hiç ara vermeden yapın. Kendi içinizdeki değişimi eminim siz de farkedeceksiniz.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Why is it recommended to do a meditation at least for 40 days?

I was wondering about this answer because I knew there should be a scientific reason. Yesterday, I watched Guru Singh’s video and here is a mixture of what he says and what I got out of it.

If you do something for 40 days, your consciousness changes. This is because when you keep on doing a thing consequently day after day, you begin to change the chemistry of your body. In every beat of our heart, we create nearly a million red blood cells in our bone marrows. The red blood cells contains iron and iron is a magnetically recordable substance. So in every heart beat, everything about us, who we are, our attitude, the way we feel physically, emotionally is recorded on our bone marrows.  When we do a meditation and change our attitude during that particular moment, we change the recordings with the new ones with every heart beat. So during the meditation a new version of us is recorded via red blood cells. And after 40 days of meditation, the number of the red blood cells with new recordings are more than the old ones. As a result, with every heart beat, the new recordings are carried to the bones marrows and we keep our new version of us. Since the beginning of the humanity, in every religion or teaching, you can see the importance of the 40 day practice. For example, Jesus went to the desert for 40 days or Noah build the arch in 40 days. So, if you want to change an emotion, an habitude or anything in your life, you can start with a 11 minutes 40 day meditation. I am sure you will see the difference in your body and on your emotions.

Share: