186A_ONEILL_YOGA_FO_05301TASCHEN

English below *

Kundalini yoga yüzyıllar boyunca gizli kalmış bir öğreti, bir doğu bilimidir. İnsanlar üzerinde etkisi çok büyük olduğundan Hindistan’da bu öğreti yıllarca gizli tutulmuş, sadece yönetici kısım ve üst kast sınıfından insanların kullandığı bir teknik olmuştur.

Kundalini yoga sayesinde istediğiniz her türlü güce sahip olabilirsiniz. Sağlıklı bir vücuda, bereketli bir hayata, mutlu ve huzurlu bir ortama sahip olmak, kendinizi sevmek, vücudunuzdaki stresin etkilerini azaltmak ve ruhunuzla bağlantı içinde olmak bu öğreti sayesinde çok kolay ve çok hızlı şekilde gerçekleşebilir. Bu öğretinin bu kadar gizli kalmasının en önemli nedenlerinden biri de farkındalığı arttırması, yani içinizde varolan ışığın, tanrının parçası olan gücünüzün farkına varıp, buna göre hareket edebilmeye başlamanız. Herkesi kontrol altında tutmaya çalışan bir toplum düzeninde, bireylerin kendi gücüyle ilgili bu kadar farkındalığa sahip olması,toplumu yönetenler açısından çok ürkütücü.  Bu nedenle Yogi Bhajan 1969 yılında Hindistan’dan çıkıp, Amerika’ya Kundalini Yoga’yı öğretmeye gideceğini açıkladığında bir çok ölüm tehdidi alıyor fakat bu yine de onu durdurmuyor ve Amerika’ya gidip, insanları öğretmen olarak eğitmeye başlıyor.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kundalini Yoga is a teaching, a science that has been kept secret for hundreds of years. The ruling class wanted to keep it secret from the public because this teachings are very powerful and has great effects on people. You can have all the power you need by practicing Kundalini Yoga. Having a healthy body, happy and peaceful life, getting rid of the daily stress and being in contact with your soul is very easy and happens really fast with the help of the teachings.

Another reason why this teaching had kept secret is that it increases your awareness, meaning that it gets you in touch with the light and the God-Like power within you and that it enables you to act with it. In a country where the ruling class have the power to control everyone, this kind of knowledge was a threat. When Yogi Bhajan declared that he will leave India to share the teachings with everyone, he was threatened with death. But this did not stop him, he went to United States in 1969, began to teach Kundalini Yoga and began to educate new teachers to teach others.

Share: