Magic Wand

English below***

Etrafıma baktığımda hepimizin bir arayış içinde olduğunu görüyorum. Genel olarak bu içe dönük bir arayıştan çok, dışarıdan beklediğimiz bir arayış. Öyle bir şey istiyoruz ki, biri gelsin bize sihirli değneğiyle dokunsun ve sonra istediğimiz her şey gerçekleşsin.

Bu isteğin bir kısmı gerçekleşebilir, bir kısmının gerçekleşmesi ise çok zor. Gerçekleşecek kısmı istediğiniz her şeyin olması, gerçekleşmesi zor olan kısmı ise bunun size başka birinin özel dokunuşuyla gelecek olması.

Şifacılar, reiki yapanlar size faydalı olabilir, cord cutting yaptırıp ya da melek koçluğu alıp, eski hayatlarınızla ilgili anıları silip, yeniden oluşturabilirsiniz. Fakat hepsi bir süreliğine bir şeyleri düzeltecektir. Size gerçekten iyi gelecek ve uzun süre boyunca iyi olmanızı sağlayacak tek şey kendi üstünüze çalışmanız.

İhtiyacınız olan güç içinizde, sizin onu duymanızı ve kullanmanızı bekliyor. Doğru kararları vermeniz için ihtiyacınız olan sihirli değnek iki kaşınızın ortasındaki noktada 3. gözünüzün olduğu yerde bulunuyor. İç güdünüzü devreye soktuğunuzda ne yapmanız gerektiğini ve isteklerinizin nasıl gerçekleşeceğini bileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey, bu noktayı aktive etmek için 3 dk kadar kısa sürecek bir egzersiz. Bir çok farklı yöntem var aslında ama ben size en kolay olanı tarif edeceğim.

thiurd-eye

 

Sizden tek ricam hareketleri yapmadan önce 3 defa “Ong namo Guru dev namo” yu  tekrar etmeniz. Melodi olmadan söylemek zor geliyorsa, Spotify’da Kundalini Lovers listesinden ilk mantrayı dinleyerek, tekrarlayabilirsiniz. Buna ek olarak hareketin sonunda “Sat Nam” diyerek bitirmeniz.

Ong namo Guru dev namo – içimdeki ışığı, bilgeliği ve öğretmeni çağırıyorum – demek. Kundalini Yoga derslerine her zaman bu mantrayla başlıyoruz. Böylelikle sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda ruhumuzu ve bilgeliğimizi de bu dersin içine katarak hareketleri yapıyoruz. Bu yüzden farkındalığımız artıyor. Bu mantrayı söylerken, göğsünüzün içinde bir yerlerde küçük bir ışık yandığını düşünün, o ışık aslında ruhunuz. Mantrayı söyledikçe ya da dinledikçe bu ışığın göğsünüzün içinde büyüdüğünü ve alevlendiğini hissedin. O zaman bunu neden söylediğimizi daha iyi deneyimleyebileceksiniz.

Sat Nam – gerçek benim kimliğim – demek. Her dersimizi bu mantrayı söyleyerek kapatıyoruz. Böylelikle aslında dersi ve hareketleri mühürlemiş oluyoruz. Kendi gerçekliğimizi, sınırsızlığımızı ve gücümüzü son kez hatırlayarak, dersi kapatıyoruz.

Hareket şu şekilde: tek yapmanız gereken suratınızı rahat tutup, sonrasında kaşlarınızı yukarı doğru kaldırıp, indirmek. Bu kadar basit bir hareket. Bunu 3 dk boyunca yapacaksınız. Gözleriniz kapalı ve iki kaşınızın ortasına odaklı. Bir süre sonra alnınız karıncalanmaya hatta kaşlarınız kalkmayacak gibi hissetmeye bile başlayabilirsiniz, lütfen devam edin. Farkı hissedeceksiniz. Sizi tazeleyecek ve daha iyi düşünmenizi sağlayacak, en önemlisi iç güdülerinizi devreye sokacak bir egzersiz. Yogi Bhajan bu yazıyı çok güzel bir sözüyle özetliyor aslında “Hareketi sizin için ben yapamam, size sadece nasıl yapılacağını söyleyebilirim.” Siz de kendi üzerinize çalıştıkça, nasıl derinlemesine değiştiğinizi çok daha iyi anlayacaksınız.

Sevgi ve ışık sizinle olsun. Sat Nam

***

I look around myself and see that everyone of us is looking for something. This pursuit is generally not inwards but outwards. We want someone to touch us with their magic wand and make our wishes come true.

This assumption is both right and wrong. It is right because everything you wish for can come true. The wrong part is waiting for someone to do it for you.

All the healers, reiki masters can be good for you. You can have a cord cutting session or an angel therapy and get rid of your unconscious habits which comes from your childhood or past lives. But all these methods can heal you temporarily. Only thing that will make you feel good for a long period, is working on yourselves.

The power you need is inside of you and is waiting for you to use it. The magic wand you need is in the middle of your eye brows, on your third eye point. When you engage your intuition into your life, you will know what to do to make your wishes come true. The only thing you need is to do a 3 minutes exercise which will help you activate your third eye point. There are several ways to activate this point but I will give you an easy exercise to do it everyday.

I have only one little request before you start an exercise, please tune in with “Ong name Guru dev namo” and at the end of the exercise finish with a long Sat and a short nam sound. “Sat nam”

If you need a melody to chant the mantra, you can find it on my Kundalini Lovers list on Spotify, it is the first one on the list. You can listen and repeat and than start the exercise. “Ong Namo Gurudev Namo” means “I bow to the divine wisdom, divine teacher within” When you chant this mantra, imagine that there is a little light inside of your chest and it strengthens with the help of the sound and shines strongly inside of you.

“Sat Nam” means – truth is my identity. We close all of our classes with this mantra. We are sealing the class by remembering our infinite power and reality.

The exercise is: you relax your face than begin to move your eye brows up and down. It is that simple. You will do it for 3 minutes. Eyes are closed, focusing in the middle of the eye brows. After a while you can get a numb forehead or your eyebrows can feel like not moving but please continue. You will feel the difference. This will make you feel fresh, you will think better and clearer and most importantly you will start to use your intuition. There is a very nice quote from Yogi Bhajan, he says “I can not do the exercise for you, I can only show you how to do it.” You will find out how deeply you change when you begin to practice on yourself.

Love and light to you all. Sat Nam.

Share: