Turban

English below *

Neden yoga sırasında türban takıyoruz?    Saçımızı tepeden toplayıp, beyaz bir örtüyle sardığımızda odağımızı daha iyi bir şekilde 3. gözümüzde (iki kaşımızın ortası) tutabiliyoruz.

Buna ek olarak kundalini enerjisi aşağıdan yukarı doğru çıktığında, enerji akışının daha güçlü olmasını sağlayıp, meditasyon etkisini arttırmış oluyoruz. Aynı zamanda 6. ve 7. çakranız açık olduğunda etrafınızdaki her türlü enerji sizi daha fazla etkiliyor. Türban takma bu etkileşimi minimum seviyeye indiriyor ve sizi koruyor. Son olarak yoga ve meditasyonla beslediğiniz ışığınızın daha kuvvetli olmasını ve sizin parlamanızı sağlıyor. Özetle, türban takmak, meditasyonumuzu daha etkili yapmamızı sağlıyor, bizi etrafımızdaki enerjilerden koruyor ve ışığımızı daha iyi yaymamızı sağlıyor.

Sat Nam

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Why do we wear a turban? When we keep our hair up and wrap our head with a white turban, we can concentrate on our 3rd eye point better. Also, when the kundalini energy rises up,the turban keeps the energy flow more powerful and increases the effect of our meditation. In addition to that,
when we activate our 6th and 7th chakras, we can be effected by external energies, wearing a turban minimises the effect of the different energies and it also protects us. And finally,  we raise our radiance, our light with the help of the yoga and meditation, the white turban provides us a better light and helps us to shine. To sum up, a turban helps us to have more powerful results from our meditations, protects us from other energies and gives us more radiance.

 

Share: